תהליך תכנון גינה

מבחינתנו הגינה היא חלק בלתי נפרד מחלל הבית ולכן צריכה להיות מתוכננת כבר בשלבי התכנון הראשוניים של הבית, וכל המקדים הרי זה משובח! תהליך התכנון של המרחב החיצוני, הגינה, זהה לחלוטין לתהליך התכנון של פנים הבית אותו אתם עוברים עם האדריכל/ מעצב פנים איתו בחרתם לעבוד. תחילת העבודה היא בהגדרת הצרכים שלכם ומציאת המקום הנכון בשבילם במגרש תוך שמירה על שפה אדריכלית אחידה, פנים וחוץ, והתחשבות באילוצי השטח, ברוחות השמים (צפון, דרום, מזרח ומערב) ובתנאים הנגזרים מכך כגון: אור וצל, רוחות, גשמים וכיו״ב.

לאחר הגדרת הצרכים נדון במספר אלטרנטיבות שונות למיקום החדרים החיצוניים שישמשו לצרכים אלו. היכן כדאי למקם את הסלון החיצוני, היכן כדאי לאכול, האם קרוב למטבח הפנימי או טיפה רחוק יותר ליד המטבח החיצוני, איך נכנסים למגרש, איך נראית מבואת הכניסה. אנחנו נעדיף תמיד, כל עוד זה אפשרי, ליצור ״חדר כניסה״ שעוצר אתכם לפני הריצה לדלת ומזכיר לכם שדלת הכניסה לבית היא דווקא שער הכניסה למגרש!!!

לאחר שבחרתם באופציה העדיפה עליכם, ובמיקום הסופי של החדרים החיצוניים נתחיל לדון על הפרטים. איך יראו החדרים האלו? מה יהיה גודלם? ומאילו חומרים נבנה אותם? בשלב זה נמחיש לכם עם תכניות, פרטים, חתכים והדמיות תלת מימדיות  איך יכולים להראות החדרים האלו ונדבר על חומרים וצורות: מהם סוגי הריצוף והחיפוי, צורת המטבח החיצוני ומה הוא מכיל, אופי עשיית ריהוט גן, סוג הסלעים ואבני המדרך, אופי גופי התאורה וכיו״ב. במקביל נתכנן את הנוף הירוק וכמובן עיצוב גינות ונתייחס למיקום העצים, לקירות ירוקים המיועדים להסתרה ולצמחייה השיחית או הייעודית ( תבלינים, פירות וכו׳) שמעניינת אתכם. שלב זה יכלול פגישות תכנון במשרד וביקור אצל ספקים רלוונטיים לאיתור החומרים הדרושים לנו ולבניית התקציב.

בתום אפיון החומרים וסגירת התכנון על ידכם, נתמחר את כל העבודות והחומרים שבחרנו יחד ונגיש לכם תקציב סופי להקמת הגינה על כל מרכיביה.